2024. október 22. (kedd) - Előd napja van.

"MentorOK" projekt a Magiszterben is

Október 16-án megkezdődött a közös munka a debreceni Magiszter Alapítványi Gimnáziumban is a MentorOk projekt keretein belül.

A projektünk egyik legfontosabb célja, hogy középiskolás diákok tudását bővítsük a munka világáról, hitelesen, a valódi piaci szereplők bevonásával.

És, hogy mit jelent ez pontosan?

A fiatalok csoportos mentorálási alkalmakon vesznek részt, amelyeket céges dolgozók és vállalkozók vezetnek, akiket egyesületünk készít fel erre a feladatra. Ezek az alkalmak nem hagyományos előadások, hanem közvetlen, interaktív beszélgetések, amelyek célja a diákok egyéni fejlődése.

A projekt másik különleges eleme, hogy drámapedagógiai módszereket alkalmazva, a diákok valós helyzetgyakorlatokon keresztül élhetik át a munka világának kihívásait. Ebben pedig az Alternatív Közösségek Egyesülete lesz segítségünkre.

A program három debreceni iskolában valósul meg: a Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, valamint a Magiszter Alapítványi Gimnázium, Debrecen.

Legutóbbi alakalmunk során ezúttal a Magiszterben tartottuk meg az első, ismerkedős alkalmat, ahol bemutattuk a program céljait és irányvonalát a diákok számára.

Nagy öröm számunkra, hogy ez a második pályaorientációs programunk, amely a United Way Magyarország támogatásával valósul meg!

Köszönjük a közös munkát és az együttműködést!