2024. október 22. (kedd) - Előd napja van.

MentorOK projekt első alkalma

Múlthét kedden megvalósult legújabb "MentorOK" nevű projektünk első alkalma a debreceni Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumban.

Az első, egy ismerkedős, a programot és a célokat bemutató alkalom volt. A projektben a fő célunk, hogy középiskolás fiatalok ismereteit bővítsük a munka világáról. Mindezt hitelesen, jelenlegi piaci résztvevőket bevonva.

És, hogy mit is jelent ez a gyakorlatban?

A fiatalok csoportos mentori alkalmakon fognak részt venni, melyeket céges dolgozók, vállalkozók fognak vezetni, akiket erre egyesületünk készít fel. Az alkalmak így nem egyirányú előadások, hanem közvetlen hangnemű, a fiatalok egyéni fejlődését megcélzó csoportos beszélgetések. A projekt másik fontos eleme szintén különleges: a fiatalok drámapedagógia módszereket alkalmazva, helyzetgyakorlatok során élhetik át a munka világának valós szituációit. Ebben pedig kedves partnerünk, az Alternatív Közösségek Egyesülete lesz segítségünkre.

A programban 3 debreceni iskola, a Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, és a debreceni Magiszter Alapítványi Gimnázium fognak részt venni.

Nagy örömünkre szolgál, hogy ez immáron a második olyan pályaorientációs programunk, mely a United Way Magyarország támogatásával valósul meg. Ezúton is köszönjük a közös munkát és együttműködést!