2024. szeptember 21. (szombat) - Máté, Mirella napja van.

Ifjúságszakmai Nyári Egyetem 2024

2024. július 16-19. között Szegeden került megrendezésre az Ifjúságszakmai Nyári Egyetem, amelyen két munkatársunk képviselte egyesületünket.

A Tempus Közalapítvány és a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara által szervezett négynapos rendezvényen, ifjúsági szakemberek, ifjúsági munkához kapcsolódó tanulmányokat folytató hallgatók és a szakemberek képzésében érintett oktatók vettek részt, hogy elmélyítsék tudásukat az ifjúsági munka legaktuálisabb témáiban, valamint az alkalom kiváló lehetőséget biztosított a tudásmegosztásra és
kapcsolatépítésre egyaránt.

A program során bemutatták az Ifjúsági Párbeszéd Kutatást, amely a magyar fiatalok véleményét tárta fel, és kerekasztal-beszélgetésen vitatták meg a kutatás eredményeit és a jövőbeli ifjúsági stratégiákat.

A résztvevő munkatársaink interaktív műhelymunkák közül választhattak rendkívül színes palettáról, ezáltal olyan témákban mélyíthették tudásukat, mint pl. az értékalapú ifjúsági munka; a mesterséges intelligencia és a design thinking az ifjúsági munkában; az önkéntesség, mint közösségszervező erő.

Az outdoor módszerek és a dráma/színházpedagógia eszközeinek bemutatása révén munkatársaink gyakorlati tapasztalatokat szerezhettek a közösségépítés és a személyiségfejlesztés terén. A rendezvény egyik kiemelkedő programeleme a "Várósbújócska" volt, ahol a résztvevők interaktív túrán vehettek részt a szegedi ifjúsági szolgáltatóknál, megismerkedve azok munkájával és szolgáltatásaival, ami inspiráló példákat szolgáltatott a hálózatépítés és közösségépítés terén.

Az esemény rendkívül hasznos és inspiráló volt, mivel a résztvevők mélyreható ismereteket szereztek az ifjúsági munka aktuális kihívásairól és lehetőségeiről. Az esemény sikeresen hozzájárult ahhoz, hogy az ifjúsági szakemberek, ifjúsági munkához kapcsolódó hallgatók és oktatók közötti párbeszéd és együttműködés erősödjön, és új ötletekkel gazdagodjanak a jövőbeni ifjúsági projektek megvalósításához.